KONST / Litografier / Färglitografi 15805017
nr 1580 5017
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 180/310. Färglitografi, bildmått: 32x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 november 2023
kl 20:02:39
20/11 10:27:09
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman